Barcelona plánuje další nákupy

Představitelům Barcelony nestačí příchod Luise Suáreze a Ivana Rakitiće a před začátkem nové sezóny chtějí do hlavního města Katalánska přivést ještě alespoň dva nové hráče. Tuto informaci potvrdil prezident klubu Bartomeu při setkání s novináři v Riu, kam zavítal na finále mistrovství světa.

Barcelona plánuje posílit defenzivní řadu, do které je potřeba najít náhradu za Puyola, jenž opustil zelený pažit a přesídlil do manažerské funkce, v níž bude dělat asistenta sportovního ředitele.

Xaviho další kroky stále nejsou známy

O celkovém počtu nových hráčů, kteří toto přestupové období zamíří do Barcelony, se však rozhodne především podle toho, jestli Xavi Hernández zůstane nebo odejde do nějaké jiné země, o čemž se také v posledních týdnech hojně spekulovalo. A ač byl jeho odchod téměř jistý, tak nyní se nevylučuje ani varianta, že by na Nou Campu setrval i nadále.

Bartemeu toto rozhodnutí nechává plně na Xavim, který má podle něj právo rozhodnout se tak, jak nejlépe uzná za vhodné. Barcelona jeho případnému odchodu bránit nebude a to i přesto, že tento záložník, který v klubu působí již více jak šestnáct let, má ještě platnou dvouletou smlouvu.

Na práci s mládežnickou akademií se nic nemění

Stejně tak prezident klubu potvrdil, že politika ohledně zapojování talentovaných hráčů ze slavné fotbalové akademie La Masía do A týmu zůstává nadále stejná. Pokud se tak v této mládežnické akademii najde hráč, který by byl schopen nastoupit v prvním týmu na uvolněném postu, tak mu to bude umožněno namísto toho, aby klub kupoval nové posily. V případě Luise Suáreze a Rakitiče však nebyl v barcelonském béčku žádný hráč, který by tyto dva fotbalisty dokázal nahradit, a proto přišli právě oni.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>