Bosu – efektivní a zábavné cvičení

Chcete mít štíhlou pevnou postavu a přitom nenamáhat své klouby? Cvičit poloviční čas a dosáhnout stejného výsledku? Bavit se při cvičení a formovat celou postavu najednou? Nebo trpíte bolestmi zad, máte skoliózu, jste po operaci kolena nebo v dalších pooperačních stavech? Tak právě pro vás je výhrou podivný půlmíč – BOSU!

Bosu se stává čím dál populárnější pomůckou ke cvičení. Jedná se o balanční podložku, která dříve sloužila především v rehabilitačních zařízeních. Dnes už Bosu najdete ale v každém fitcentru. Mnoho lidí si jej pořizuje i domů, pro jeho celkem nízkou cenu a malé rozměry. Název je odvozen z anglického „Both Sides Up“, tedy oběma stranami nahoru. Na Bosu lze cvičit na obou stranách. Tedy jak vypouklou nahoru tak i plochou.

Základním cvikem na bosu je stání na něm oběma nohama. Přijde vám to jako vtip? Zkuste si to a uvěříte. Pro udržení rovnováhy je potřeba zapojit a zpevnit celé tělo. Na Bosu lze dělat výpady, sedy-lehy, dřepy, kliky a další cviky, skákat přes švihadlo atd. Jen co se vám zachce

Hlavní výhodou cvičení na Bosu je zapojení svalstva celého těla, ale i zpevňování šlach a vazů. Pro spalování tuků je vhodné cvičit kardio, kdy máte vyšší tepovou frekvenci. Existují však další typy cvičení jako rehabilitační a na posílení svalů.

Na internetu je již mnoho videí, podle kterých lze cvičit doma a je jen na vás, které vám bude nejlépe vyhovovat. Můžete také shlédnout více videí a vytvořit si sestavu vlastní. Pokud vás nebaví cvičit doma sama, můžete si zajít na lekce cvičení na Bosu. Jedna lekce vás vyjde okolo šedesáti korun, ale hlavně si nemusíte vymýšlet cviky, jste pod dozorem lektorky a v kolektivu je vždy vše ještě mnohem zábavnější.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>