Brazílie – Nizozemsko 0:3 (0:2)

Brazílie – Nizozemsko 0:3 (0:2)

Branky: 3. Van Persie (z penalty), 17. Blind, 90. + 1. Wijnaldum.

Brazilci zažívali hořké chvíle nejen v semifinálovém boji s Německem, ale i v duelu o bronz. Skóre z obou zápasů v poměru 1 ku 10 není určitě nic lichotivého, fanoušky Kanárků nepotěšila hlavně jejich předvedená hra, která zůstala daleko za očekáváním.

V zápase o bronz bylo rozhodnuto už po třech minutách, Robbena zastavil nedovoleným zákrokem brazilský kapitán Thiago Silva a nařízenou penaltu následně proměnil Robin Van Persie. Nizozemci přidali druhou branku v sedmnácté minutě, když se prosadil Blind – ten využil obrovské hrubice Davida Luize, který si tak prošel druhým nešťastným utkáním po sobě a kouč Scolari jej prakticky neměl ani za co v tomto duelu pochválit.

Ofenzivní hvězdy Ramires, Hulk či Oscar nebyly schopné nic dopředu vymyslet, a pokud se už kloudná akce podařila, stejně jako v semifinálovém utkání ji zhatilo velice nepřesné zakončení. Brazilské fanoušky na tribunách ještě rozesmutnil v nastaveném čase druhé půle mladíček Wijnaldum a potupení domácích dokončil sám kouč Van Gaal, jenž ve třetí minutě nastavení poslal na hřiště třetího brankáře v týmové hierarchii Vorma.

Nizozemci tak po nešťastném penaltovém rozstřelu s Argentinci berou bronzové medaile, jejich ambice byly ale určitě podstatně vyšší, zvláště s tak skvělou formou, jako si na šampionát Oranjes přivezli.

Brazilci jsou sice čtvrtí na světě, co je jim to ale platné, když zaplněné stadiony očekávaly zlatou medaili – nebo alespoň účast ve finále. Sedm inkasovaných branek v semifinále je opravdu velká ostuda, která nejde ničím omluvit. Neúčast hvězdy Neymara, která v posledních dnech připoutává zájem světových médií, asi sama o sobě tento propadák nezaznamenala, ale bez své největší hvězdy neměli Kanárci ani tu nejmenší šanci na zvrat ani v tomto utkání.

1 komentář

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>