Brazilský brankář Júlio César pravděpodobně končí u brazilské reprezentace, trenér Scolari by měl pokračovat

Po nevydařeném závěru mistrovství světa, kdy brazilští fotbalisté nejprve utrpěli v semifinále drtivý debakl 7:1 od Německa a následně se příliš nevyznamenali ani proti Nizozemsku v utkání o bronz, podle všeho končí svou reprezentační kariéru brazilský gólman Júlio César.

Tomu je již 34 let a nepočítá s tím, že by se na další světový šampionát ještě podíval. Chce tedy přenechat svou pozici mladším brankářům, kteří se poperou o post jedničky v národním týmu.

 

Na místo Césara může nastoupit hned několik brankářů

César nepochybuje o tom, že Brazílie má dostatek kvalitních brankářů, kteří by se mohli místo něho mezi tři tyče postavit a to již na příštím mistrovství Ameriky, které se bude konat v příštím roce. Čtyřiatřicetiletý gólman totiž považuje za sobecké chytat na tomto turnaji s tím, že se neukáže na mistrovství světa 2018.

Na Césarovo místo může nastoupit hned několik brankářů, kteří působí jak v domácí soutěži, tak v Evropě. Reálnou šanci stát se další jedničkou Brazílie mají například Cavalieri (Fluminense), Jefferson (Botafogo) či Victor (Mineiro). Z Evropských soutěží jsou to zase Gabriel (AC Milán) nebo Alves (Valencie).

 

Scolari by měl o svém dalším osudu rozhodnout sám

U reprezentace by měl naopak i nadále pokračovat trenér Luiz Felipe Scolari a to i navzdory závěrečnému neúspěchu na letošním světovém šampionátu.

Podle viceprezidenta Del Nera sice Scolari nezvládl po taktické stránce zápas s Německem, ale v předchozích měsících odváděl dobré výkony a v mužstvu vytvořil základ pro to, aby v budoucnu dosáhlo většího úspěchu, než je současné čtvrté místo. Druhý muž brazilského fotbalu proto nevidí důvod, proč by měl Scolari po jednom neúspěchu končit. Ne všichni se však Scolariho zastávají a trenér Brazílie, který tuto zemi dovedl k vítězství na MS 2002, má v řadách nejen představitelů brazilského fotbalu, ale také fanoušků, i odpůrce, kteří chtějí aby odstoupil. Samotný Scolari se o své budoucnosti ještě nevyjádřil.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>