Cvičíme s míčem. V čem nám pomůže?

Jsou to především ženy, které nerady cvičí ve fitness centrech a raději volí tu variantu, kdy cvičí doma. V tomto ohledu samozřejmě platí, že je správné mít různé pomůcky. Jednou z těch zajímavých a rozhodně efektivních je míč. Prvním krokem při výběru je určitě správná velikost. Pokud si na něho sedneme, nohy máme v pravém úhlu a chodidla na zemi, máme jistotu toho, že jsme zvolili ten pravý. Podívejme se však na tuto pomůcku blíže.

Jak s míčem nejlépe posilovat?

Podívejme se také na to, k čemu je vlastně daný míč určený a jaké cviky pomocí něho můžeme provádět. Důležité je zaměřit se hlavně na to, jaké oblasti chceme posilovat. Pokud půjdeme nejprve cestou těch problematických, dokáže být dobrou pomůckou na cvičení oblastí, jako jsou stehna, stejně tak jako to mohou být také hýždě. Stačí se o míč opřít o zeď, pokrčit nohy a takto držet.

Nejsou to ale jediné cviky, jelikož stejně tak lze míč využít třeba i jako provizorní závaží ve chvíli, kdy hodláme cvičit dřepy. Stačí takový míč jednoduše zvednout nad hlavu. Pomůže ale i ve chvíli, kdy se chceme zaměřit na oblast prsních svalů a také na svaly břišní. To může být také velmi ideální pomůckou, a to ve chvíli, kdy na něm začneme realizovat kliky.

Využijeme ho i při běžných činnostech

Že je cvičící míč všestranným pomocníkem při mnoha cvicích, o tom rozhodně není pochyb. Na co bychom však také neměli zapomínat, to jsou i informace spojené s tím, že ho využijeme i na činnosti běžné. Můžeme ho tak vyměnit třeba za židli u počítače. A co nám to přinese? Hlavně důležitý pohyb našeho těla, který souvisí se zdravím našich kloubů a s rovností našich zad. I to je samozřejmě jeden z velmi dobrých důvodů, proč daný míč používat. Pokud tedy máme zhodnotit jeho pozitiva, možnosti využití a samozřejmě také pořizovací cenu, rozhodně ho doporučujeme každému. A to nikoliv jenom ženám, o kterých jsme mluvili v úvodu.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>