Cyklistika, aneb s rodinou po cyklostezkách

0101Cyklistika, aneb jízda na kole je bezesporu jednou z nejrozšířenějších aktivit volného času, a zároveň také patří ke skvělým způsobům k udržení fyzické kondice. Nízké náklady, možnost činnosti s přáteli či rodinou, to vše z cyklistiky udělalo jeden z nejoblíbenějších sportů světa.

Cyklistika je vhodná pro lidi jakéhokoliv věku. Jedná se o tzv. aktivní relaxaci, a jen vy si určujete délku, intenzitu a náročnost vaší tratě. Díky cyklistice zároveň můžete skvěle posílit svalstvo, a zlepšit vaši fyzickou kondici, včetně spálení nějakých těch kil navíc. Navíc se jedná o jeden z mála sportů, při kterém nezatěžujete klouby. A právě proto je cyklistika perfektním spalováním kil, pro jedince s nadváhou.

 

Jízda na kole je rovněž známa svým odbouráváním negativních emocí a stresu, pokud je vaše jízda přiměřeně fyzicky náročná, a příjemná.

0102Pokud se na cyklistiku chystáte, je dobré zaměřit se na zásoby pitné vody, a na jídelníček. Pokud den před jízdou vynecháte smažená a příliš tučná jídla, pojede se vám o mnoho lépe. Zároveň, jedete – li celodenní jízdu, nezapomeňte na vydatnou, zdravou snídani, díky které získáte energii na celý den. Rovněž si sebou přibalte svačinu, oběd a menší večeři. Panuje zde totiž pravidlo tří hodin, kdy by každý cyklista měl sesednout a doplnit nejen tekutiny, ale i energii dobrým jídlem. Může posloužit i energetická tyčinka, či dobře namixovaný potravinový shake. Také bychom denně (při středně aktivní jízdě) měli vypít 2 – 3 litry tekutin, ideálně čisté vody, bez dalších příměsí.

A kdy se na kolo vlastně odhodlat? Cyklostezky bývají obvykle přístupny pořád, nicméně rozhodně se nedoporučuje jezdit v příliš horkém, či příliš studeném počasí. Naopak, jízda pro „otužilce“ v mírném deštíku může silně posílit vaši obranyschopnost.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>