Funkční termoprádlo – k čemu je dobré?

Správné sportovní oblečení by dnes mělo být samozřejmostí, ať už se rozhodneme pro jakýkoliv sport. Neměli bychom však řešit jenom svrchní vrstvy našeho oblečení, jelikož je dobré se zaměřit i na vrstvy spodní. Konkrétně je dobré využít kvalitní termoprádlo, které může být spojeno s celou řadou sportů, a to nejenom zimních, ale samozřejmě i letních. Podívejme se společně na to, v čem je zajímavé a co dokáže.

Nejenom hřeje, ale i chladí

Dnes na trhu existují hned dva druhy termoprádla, které si můžeme koupit. Jedno je určené primárně do zimy, jelikož dokáže velmi dobře a velmi efektivně hřát. Poté však existuje ještě druhá varianta, která je naopak ideální ve chvíli, kdy máme zájem naše tělo ochladit. Ta je nejlepší na zimní období. Řada výrobců dnes dokáže dokonce přinést i kombinace obou možností, a to s ohledem na to, jak si je navlečeme. Jsou totiž kombinací materiálů, kdy jedna dokáže našemu tělu pomoci k teplu a druhá ho zase dokáže ochladit.

Mají i funkční vlastnosti

Co sem danými vlastnostmi rozumí? Jedná se samozřejmě o možnost, v rámci které je primárně odváděn pot z našeho těla. Ten tak nezůstává na naší pokožce a tak sportovní aktivita není spojena s nepříjemnými pocity, ale v zimě třeba s nepříjemným chladem, který vznikne vlivem odpařování. Dále však mezi funkční vlastnost patří také odvádění i jakéhokoliv vlhkého vzduchu a samotného případného tepla, který může při pocení a zahřátí vznikat. I to jsou klíčové vlastností, které toto oblečení má.

Pozor na další vrstvy

Na co bychom při pořízení neměli primárně zapomínat? Jistě na nutnost dalších vrstev, které by měly také splňovat několik vlastností. Měly by pomáhat primárně odvádět vlhkost od našeho těla. Pokud k tomu nedojde, jsou pouze záplatou a tak termoprádlo vlhkost sice odvede, ale další vrstva ji stále drží poblíž našeho těla. A to je špatně.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>