Inline hokejisté jsou stříbrní, ve finále nestačili na USA

Čeští inline hokejisté dokázali získat již po desáté v řadě na mistrovství světa organizace FIRS cenný kov. Ve finále nestačili na Spojené státy americké, kterým podlehli vysoko 0:5. I přes finálový neúspěch však Češi předvedli výborné výkony a druhý nejcennější kov si plně zaslouží.

Čeští inline hokejisté byli již před začátkem šampionátu považováni za jedny z největších favoritů na celkové prvenství, což od úvodního duelu s Velkou Británií potvrzovali. S Američany se utkali poprvé již v základní skupině, kde zvítězili poměrem 3:2 a následně porazili stejným výsledkem i Švédsko.

Česká republika prošla suverénně až do finále

Do čtvrtfinále tak šli z prvního místa a v něm jednoznačně převálcovali Lotyšsko, které porazili 8:2, díky čemuž slavili postup mezi nejlepší čtveřici. V semifinále na český výběr čekal finálový soupeř z předchozího mistrovství světa. Kanaďanům se však pomsta nepovedla a i tentokrát Čechům podlehli. Za úspěchem a vítězstvím 3:1 stála především výborná taktická hra, kterou inline hokejisté po celou dobu zápasu předváděli.

V následném finále se opakoval souboj ze základní skupiny, ve kterém byl k vidění velice tvrdý boj, kde o vítězství rozhodl jediný gól. Finále však měli v jasné režii Američané, kteří Čechy nepustili prakticky k ničemu a nenechali je vstřelit jediný gól. Naopak se prosadili celkem pětkrát a zaslouženě si tak navlékli na krk zlaté medaile.

Stříbrná medaile je již šestnáctou, kterou Česká republika na mistrovství světa v inline hokeji získala. Lepší jsou pouze právě Američané, kteří se mezi nejlepšími třemi týmy umístili osmnáctkrát z dvaceti šampionátů.

Výsledky České republiky na MS v inline hokeji:

Základní skupina:

  • Česká republika – Velká Británie 3:0
  • Česká republika – USA 3:2
  • Česká republika – Švédsko 3:2

Čtvrtfinále:

  • Česká republika – Lotyšsko 8:2

Semifinále:

  • Česká republika – Kanada 3:1

Finále:

  • Česká republika – USA 0:5

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>