Jak to bude s Devils?

New Jersey Devils. Tým, který s Patrikem Eliášem v sestavě vyhrál několikrát Stanleyův pohár, má opravdu náročné fanoušky, ale v minulé sezoně se nedokázal probojovat ani do vyřazovacích bojů. Jak si povede ambiciózní celek v nadcházející sezoně?

V kádru proběhlo hned několik změn. Tým totiž opustila jedna velká legenda – Martin Brodeur – která zřejmě brzy ukončí svou aktivní kariéru, protože nemůže zatím najít žádné angažmá. Ostatně, nabízet se někde v zářijovém přípravném kempu by bylo několikanásobného držitele Vezinovy trofeje i poněkud nedůstojné. Brankářskou dvojici tak utvoří osvědčení Cory Schneider a Scott Clemmensen. První jmenovaný v poslední sezoně opravdu zaujal, během pětačtyřiceti utkání vychytal třikrát čisté konto a připsal si úspěšnost zákroků lehce nad hranici 92 procent. Kvůli výtečné formě Coryho Schneidera legendární Brodeur často seděl jen na střídačce…

Velkých změn se dočkala i obranná fáze, ze smlouvy byl vyplacen ruský ranař Anton Volčenkov, odchází i Mark Fayne. Zůstává ale osvědčené duo Marek Židlický a Andy Greene, hrát bude i talentovaný Adam Larsson. Vzhledem ke skladbě platového stropu, do jehož naplnění chybí Devils asi pět milionů dolarů, by se dal očekávat podpis ještě jednoho zkušeného zadáka.

Dobrou zprávou pro českého fanouška Ďáblů je posílení ofenzivní fáze. Přichází totiž Martin Havlát, který se pokusí oživit povadající kariéru, dost možná v jednom útoku s Jaromírem Jágrem. Problémy s ofenzivní činností by měl napravit Mike Cammalleri. Nejlepším střelcem se totiž v uplynulé sezoně stal mladý centr Adam Henrique s celkem 25 přesnými zásahy – v pořadí všech zámořských kanonýrů to ale stačilo jen a pouze na 47. místo. Týmu prostě chybí někdo, kdo koho by bylo dávat branky stejně rutinní záležitostí, jako pro každého člověka dýchání či mrkání.

Mike Cammalleri je hráčem, který už dvakrát úspěšně pokořil třicetigólovou hranici a uspěl i u náročných fanoušků Montrealu Canadiens, takže má ty nejlepší předpoklady, aby zaujal diváky i v Americe. Při svém posledním angažmá v Calgary nasázel 26 branek, týmu se přitom opravdu vůbec nedařilo a dvaatřicetiletý Kanaďan měl jen minimum možností do kombinace se stejně kvalitními spoluhráči.

Dobrou zprávou pro fanoušky je i prodloužení kontaktu se služebně nejstarším hráčem stávajícího kádru Jaromírem Jágrem. Kladenský rodák sice na světovém šampionátu právě neoslnil, dá se to ale dát za vinu poslední náročné sezoně v NHL, kde nasbíral na svůj věk úctyhodných 67 kanadských bodů a chybělo jen málo, aby se stal nejlepším střelcem týmu.

Pro Ďábly je velmi důležité i prodloužení smlouvy se švýcarským reprezentantem Damienem Brunnerem. Šikovný křídelník je přesně tím typem hráče, kterého potřebujete do druhé nebo třetí lajny každého týmu NHL a určitě se nedá říct, že by tento hráč nějak v minulé sezoně herně propadl.

Česká kolonie se tak rozrůstá na celkem čtyři jména – Jágr, Eliáš, Židlický a Havlát. Je otázkou, jak se bude Devils v příští sezoně dařit, ale postup nejméně do druhého kola play-off už je určitě o něco reálnější.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>