Kam vyrazit na nezapomenutelnou lyžovačku?

3645Zimní sporty mají stále více příznivců. Podíváme-li se konkrétně, tak samozřejmě dominuje jak lyžování, tak i snowboarding. Pokud i vás láká, podívejte se spolu s námi na to, kam konkrétně vyrazit. Nejjednodušší volbou jsou samozřejmě české hory. Dominantou jsou Krkonoše, ale zaujmou i Krušné hory nebo Šumava. Všude tam najdeme kvalitní střediska, i když stále musíme říci, že délka sjezdovek a jejich množství za zahraničím výrazně pokulhává.

Nejoblíbenější je Rakousko a Itálie

Ano, právě v těchto zemích už můžeme najít Alpy. A to znamená desítky špičkových středisek, stejně jako to znamená třeba i stovky sjezdových a běžeckých tratí. Zajímavým faktem je, že ceny skipasů nemusí být nijak výrazně vyšší, oproti tuzemským střediskům. A vzhledem k poměrně dobré dostupnosti není problémem daná střediska navštívit třeba autem, kdy můžeme být na místě i za několik málo hodin. Dominují samozřejmě různé ledovce, které nadchnou možností skvělých lyžařských podmínek nejenom v období zimy, ale také i v létě. Podíváme-li se poté na nejvíce doporučovaná střediska, kam je dobré vyrazit i v případě, kdy jste nároční lyžaři, jsou to místa jako Dachstein nebo Kaprun. V případě Itálie rozhodně nikoho nezklame oblíbená oblast Val di Sole.

3264Láká Francie i Švýcarsko

Ani tyto země byste neměli za svého hledáčku vypouštět, pokud chcete zažít něco skutečně neopakovatelného. I zde můžeme být konkrétní a zmínit, že zde najdete také na kilometry sjezdových i běžeckých tratí. Co však už může být problém, to je delší doba cesty. Drobnou komplikací jsou i ceny, jelikož právě řada středisek ve Francii dnes patří mezi nejdražší. Na druhou stranu bychom měli dodat také to, že zároveň nabídnou skutečný komfort, který ocení i ti nejnáročnější hosté. A to jak s ohledem na samotnou úpravu sjezdovek, tak i s ohledem na dostatečné zázemí.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>