LOH 2016 budou nejdůležitější událostí roku

Letošní rok je na zajímavé sportovní akce skutečně velmi bohatý. Není tomu zase tak dávno, co skončilo MS v ledním hokeji. I když se našim nedařilo, zápasy hrály poměrně pěkné. Pokud máte rádi týmové sporty, nezapomínejte na to, že letos nás čeká také EURO 2016. Tedy to fotbalové. Ani to stále není tou nejvýznamnější akcí z hlediska sportu. Tím nejdůležitějším budou LOH 2016.

Kde se konají? V Brazílii

K letošním olympijským hrám se váže také celkem zajímavá lokalita. Před čtyřmi lety to byl poměrně klasický, ale dobře připravený Londýn. Letos se můžeme těšit ještě na něco mnohem zajímavějšího. Tím státem, kde se LOH 2016 budou, konat, je Brazílie. A jelikož jedním z nejznámějších měst je Rio, je více než jasné, že většina sportovišť, včetně toho hlavního bude situována právě do těchto konkrétních míst. To samozřejmě slibuje celkem netradiční lokaci, kterou si jistě oblíbí jak sportovci, tak i diváci.

Mnoho sportů a sportovců

Podle prvotních informací můžeme říci, že letošní letní olympijské hry rozhodně nebudou nijak malé. Právě naopak. Podle potvrzených informací se bude soutěžit v celkem 28 sportech, které budou rozděleny do jednotlivých disciplín. Ani počet sportovců však nebude nijak malá. Celkem by mělo do Ria přijet na 10 000 lidí, kteří budou chtít reprezentovat primárně svou zemi, ale jistě si budou chtít užít i nenapodobitelnou atmosféru, kterou temperamentní Brazílie nabídne

Chystá se i naše výprava

Ta nedávno představila i nový outfit, se kterým bude chtít zazářit. Motivem jednotlivých kolekcí bude figurka symbolizující Emila Zátopka. Celkem se očekává, že do Ria pojede zhruba 130 našich nejlepších sportovců. Pokud daný počet porovnáme s olympiádou londýnskou, můžeme říci, že se dané číslo nijak výrazným způsobem nezměnilo as počet reprezentantů tak bude velmi podobný.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>