Mandžukič do Atlética Madrid

Útočník Bayernu Mnichov Mario Mandžukič brzy přestoupí do Španělska, doslova na spadnutí je jeho přestup do Atlética Madrid, které poptává náhradu za španělského reprezentanta Diega Costu. Ten nedávno odešel za v přepočtu jednu miliardu korun do Chelsea, chorvatský kanonýr vyjde kasu zadluženého madridského celku podstatně levněji, a sice zhruba na 600 milionů korun.

Mandžukič by měl podle všeho podepsat celkem pětiletý kontrakt, ten dosavadní by mu v Bavorsku vypršel už během příštích dvou sezon. Osmadvacetiletý Chorvat tak uzavře své druhé působení v Německu po čtyřech sezonách. V roce 2010 se totiž stal posilou bundesligového Wolfsburgu, kde během dvou sezon nasázel dvacet branek v 56 utkáních, další dvě sezony pak strávil právě v dresu Bayernu Mnichov, kde zatížil konto soupeřů třiatřiceti přesnými zásahy a výrazně tak přispěl ke dvěma bundesligovým titulům svého mužstva. Jako junior pak působil v týmu TSF Ditzingen mezi léty 1992 a 1996, když emigroval s rodiči kvůli tehdy probíhajícímu válečnému konfliktu.

A jaký je vlastně důvod odchodu Mandžukiče jinam? Podle svých slov by tento útočník rád zůstal tam, kde je. Bohužel si ale nesedl s herním stylem, který po něm a celém týmu vyžaduje před touto sezonou nově dosazený kouč Pep Guardiola. Ten dříve působil v hvězdné Barceloně, která zaujala své fanoušky i odpůrce specifickou hrou, která podle posledních výsledků mnichovského mužstva asi nebude platit univerzálně. Například Mandžukiče stála bezesporu několik vstřelených branek, díky kterým by mohla být přinejmenším jeho přestupní cena vyšší.

Dodejme ještě, že v dresu chorvatského seniorského národního týmu odehrál Mario Mandžukič celkem jednapadesát utkání s bilancí patnácti vstřelených branek. Naposledy se trefil na světovém šampionátu v Brazílii, kde dvěma brankami pokořil kamerunské Lvy.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>