Motokrosové helmy – kterou vlastně zvolit?

MX helmy panskePro sport, jako je motokros, jsou právě helmy to nejzásadnější vybavení, proto je třeba jej vybírat zvláště důkladně. Vzhledem k tomu, že v určitých situacích mohou helmy ochránit nejen zdraví, ale také život, je nutné se při vybírání ohlížet nejen na cenovku nebo designové zpracování. Klíčové jsou i vlastnosti helmy, kvalita použitého materiálu a celkové zpracování. Část výrobců uvádí na trh zboží s průměrnou až slabší jakostí, ale u předních značek na trhu si můžete být jisti, že bezpečnost je tu stoprocentní. Jednou z takových firem je i americká společnost Fox Racing, pojďme se na její produkty podívat trochu důkladněji.

MX helmy v podání Fox Racing jsou skutečně vyhlášené

Firma Fox byla založena v USA před více než čtyřiceti lety a postupem doby se vypracovala na pozici jedničky na trhu v oblasti vybavení a oblečení pro adrenalinové sporty, kam patří samozřejmě i motokros. Její výrobky užívají nejen ti, kteří se tomuto sportu věnují ve volném čase a pro zábavu, ale i profesionální jezdci, kteří potřebují maximálně bezpečné vybavení pro každou situaci, která může nastat. Motokrosové helmy Fox bez problémů splňují i ty nejpřísnější normy a při nošení jsou velmi pohodlné, bez zmínky nemůže zůstat ani velmi povedený design. MX helmy od Fox Racing se rozdělují do čtyř základních skupin (V1, V2, V3, V4). Ze současné nabídky na trhu si můžete vybrat kupříkladu na webu www.n1shop.cz, kde najdete i řadu dalších doplňků pro motokros.

Motokrosové helmy Fox série V1

ánská MX helma Fox Racing V1

V1 je označení pro základní sérii MX helem od Fox, ta přináší vynikající poměr ceny a výkonu. Navzdory tomu, že patří mezi levnější modely, jde o helmy velice pevné a odolné, které samozřejmě splní beze zbytku všechny bezpečnostní normy. Velkým plusem je i jejich lehkost a možnost výběru z vícera velikostí. MX helmy Fox ze série V1 jsou vyráběny za pomoci nejmodernějších postupů a nabízejí tak pro každého nositele dostatek bezpečí a současně i pohodlí. Helmy série V1 mají i praktický kšilt, který si každý nositel může upravit podle svého.

Pánská MX helma Fox Racing V2Motokrosové helmy Fox série V2

Druhá série, která vyniká zlepšenou funkčností oproti prvnímu modelu a je ideální i pro profesionální využití. Helmy z řady V2 disponují skořepinou ze skelných vláken a nabízejí skvělou odolnost a pevnost, stejně tak jsou i mimořádně lehké. Vyrábí se ve třech základních velikostech, ale můžete si také vybrat ze čtyř vnitřních EPS vycpávek. Co to v praxi znamená? Každý jezdec se dočká helmy, která mu padne doslova jako ulitá. MX Helmy Fox série V2 disponují desítkou vstupních otvorů pro skvělou cirkulaci vzduchu a chlazení hlavy, na zadní straně navíc najdete čtyři otvory, které odvádějí vzduch ven. Stejně jako v případě jiných modelů od značky Fox, i zde je k dispozici nepřeberné množství různých designových provedení.

Motokrosové helmy Fox série V3Pánská MX helma Fox Racing V3 Cauz Helmet Red

Série číslo tři v podání Fox Racing je tu pro velmi náročné klienty, kteří chtějí nadprůměrnou kvalitu. Tyto motokrosové helmy se vyrábějí za pomoci přelomové technologie ochrany hlavy, která pracuje na systému MIPS (běžné helmy se testují jen pro případ vertikálního úderu, ale tento systém počítá s reálným nárazem). Mezi skořepinou a EPS vložkou je i další ochranná vrstva, která sníží prudkost nárazu až o třetinu. Maximum ochrany, maximum kvality. Helmy má také čtrnáct vstupních a čtyři výstupní otvory, precizní cirkulace vzduchu je zaručena.

Zajímá vás složení helmy? Pro výrobu skořepinové části se využilo odlehčených kompozitních vláken, vložka je vyrobena ze speciálního a patentovaného materiálu Dri Lex, jenž brilantně odvádí vlhkost. Při výběru velikosti máte několikero možností, díky čtyřem velikostem polstrování si tak zvolí to pravé opravdu každý.

Pánská MX helma Fox Racing V4Motokrosové helmy Fox série V4

Takřka dokonalé! MX helmy Fox série V4 patří k tomu nejlepšímu, co dnes můžete pořídit pro motokros. Podobně jako u řady V3 nechybí systém MIPS, rozdíl je tu v použitém materiálu a počtu otvorů (15 nasávacích a 8 výstupních). Helmy jsou vyráběny z karbonových vláken, což zaručuje lehkost a maximální odolnost.

 

Mohlo by vás zajímat: Motokrosové helmy SHIFT – kvalita značky FOX

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>