Němci ponížili domácí Brazilce

Brazílie – Německo 1:7 (0:5)
Branky: 90. Oscar – 24. a 26. Kroos, 69. a 79. Schürrle, 11. Müller, 23. Klose, 29. Khedira.

Zápas, ve kterém se brazilskému výběru nepovedlo prakticky nic, snad jen s výjimkou čestného zásahu Oscara v nastaveném čase druhé půle. Německu se povedlo v semifinále světového šampionátu svému – podle prognóz médií poměrně rovnocennému – soupeři udělit výprask, jaký byl donedávna možný snad jen ve světě ledního hokeje.

Na průšvih bylo zaděláno už po jedenácti minutách, kdy udeřil nehlídaný Müller. Celá Brazílie ale doufala, že se povede do poločasu vyrovnat a vývoj zápasu se nakonec obrátí ve prospěch domácích Kanárků. Ale opak byl pravdou, Klose symbolicky překonal Ronaldův rekord v počtu vstřelených branek na světových šampionátech a Německo vedlo už o dvě branky.

Brazilská obrana bez Thiaga Silvy jako by pak následujících pár minut vůbec neexistovala, Němci přidali v rozmezí dalších sedmi minut tři gólové trefy, když se dvakrát prosadil středopolař Kroos a jeden úspěch si připsal i sváteční střelec Khedira. Pět branek v jednom poločasu, brazilský kouč Scolari se asi nestačil divit – naopak jeho kolega Löw mohl mít ze svých svěřenců velkou radost.

Do druhého poločasu Brazilci nasadili Ramirese a Paulinha, kteří vystřídali bezzubé duo Hulk – Fernandinho. Několik slibných šancí, které si na začátku druhé půle domácí vytvořili, ale skončilo buď těsně mimo tři tyče nebo je vykryl bezchybný Neuer. Šedesát tisíc diváků hnalo své hochy kupředu, ale ti se stále nemohli prosadit.

Naopak – ještě stihli dvakrát inkasovat a blamáž byla úspěšně dokonána. Dvakrát se totiž z rychlých brejků prosadil Schürrle, Brazilci už pak stihli jen zkazit radost z vychytané nuly Neuerovi, který se právem zlobil na jednoho ze svých obránců. Skóre 1:7 ale dává jasnou zvěst druhému z finalistů, kdo je tady vlastně favoritem…