Nordic walking a nordic running – ano či ne?

Běh nebo běžná chůze jsou aktivitami, se kterými většina z nás začíná nejčastěji. My se ale nepodíváme přímo na ně, jelikož se zaměříme na možnost zajímavých pomůcek. Jedná se především o hole, které využíváme k aktivitě, která může být nazývána nordic walking či nordic running. Jde v principu o jednoduchou pomůcku, která vychází z holí běžných turistických a lyžařských. Využívány jsou však výhradně v situaci, kdy běžíme nebo jdeme po souši, a to i v terénu.

K čemu jsou dané hole prospěšné?

Nejprve se podívejme na to, jaká je jejich prospěšnost. Kromě toho, že díky nim můžeme poměrně snadno zvládnout i náročný terén, mají ještě jednou velkou výhodu. Tím, že je používáme při sportu, totiž procvičujeme nejenom dolní končetiny, tedy nohy. Procvičujeme tak i ruce a v podstatě i celou horní polovinu těla. A to mnohem efektivněji, než když rukama hýbeme při standardním běhu. Díky tomu nejenom zvyšujeme tepovou frekvenci, ale výrazně zapracujeme na tom, že se zlepší fyzička, ale i množství svalové hmoty po celém našem těle. V tomto směru je rozhodně musíme ohodnotit velmi pozitivně.

Nezapomínejme také na zdravotní stránku věci

Nejenom, že nám pomohou při samotné fyzické aktivitě, nebo i při tom, že si budeme moci lépe procvičit naše tělo. Hole na noric walking a nordic running mají ještě jedu důležitou výhodu, na kterou v naší recenzi rozhodně nesmíme zapomínat. Jedná se o fakt, že prospíváme celému našemu pohybovému aparátu. Pokud se podíváme konkrétněji, potom nesmíme zapomínat na fakt, že odlehčujeme našim kolenům, ale také naší achilovce a v neposlední řadě také našim bedrům. Je též dokázáno i to, že výrazně uvolňujeme také oblast naší šíje, což se také velmi pozitivně projeví právě na oblasti našeho zdraví. A i v tomto směru jasně říkáme holím ano. Pokud to myslíme s účinným a zdravým pohybem vážně, rozhodně jsou cestou, se kterou chybu neuděláme.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>