Co obnáší letecký výcvik pilota soukromých letounů?

Přestalo vás bavit sportování na pevné zemi a o vodě nechcete ani slyšet? Stále si můžete vybrat některý ze sportů ve vzduchu. Co třeba akrobatické létání? Ale nepředbíhejme, v prvé řadě byste si měli udělat základní „piloťák“, tedy průkaz PPL(A) pro pilotování jednomotorových pístových letounů pro soukromé účely. Co kurz obnáší a kdo se ho může zúčastnit?

Vstupní podmínky nejsou přísné

Kdo může létat s jednomotorovými pístovými letouny? Praktický výcvik mohou absolvovat žáci, kteří v daném kalendářním roce dosáhli věku 16 let. Ovšem pozor – pro závěrečnou zkoušku dovedností je minimální věková hranice ještě o rok vyšší. Další podmínkou je zdravotní způsobilost 2. třídy.

sport-in.eu_blueskyservice_cz_01

K čemu vám průkaz PPL(A) bude?

Letecké kurzy na kvalifikaci PPL(A) jsou ideální pro každého, kdo se chce ve svém volném čase oddávat rekreačnímu létání. Můžete létat pro vlastní zábavu a vzít s sebou na vyhlídkové lety i někoho dalšího. Průkaz je platný v rámci celé EU a opravňuje k létání přes den za příznivého počasí.

Budete-li chtít létat také v noci a podle přístrojů, budete si muset dodělat další kvalifikace.

Pro někoho je průkaz PPL(A) odrazovým můstkem pro budoucí kariéru. Zda zůstanete u rekreačního létání, nebo si svou kvalifikaci rozšíříte také o akrobatický výcvik nebo o výcvik obchodního či dopravního pilota letounů, je na vás.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Absolvujte výcvik na zkoušku a rozhodněte se

Pilotní výcvik není levná záležitost, a proto byste měli důkladně zvážit, jestli se vám investice vyplatí. Můžete si zaplatit vyhlídkové lety a vyzkoušet si, jak se v menším letadle cítíte – je to něco úplně jiného než létání ve velkém dopravním letadle.

 

Anebo ještě lépe – připlaťte si za zážitkové lety známé jako „pilotem na zkoušku“ a rovnou si pilotování vyzkoušejte.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>