Ohlédnutí za mistrovstvím světa

Na jubilejním 20. mistrovství světa se ze zisku titulu radovala německá reprezentace, která světový šampionát ovládla již počtvrté v historii a stejně jako před čtyřiadvaceti lety porazila ve finále Argentinu poměrem 1:0, když o jejím vítězství rozhodl gólem v prodloužení Mario Götze. Kromě poháru pro mistra světa se po finálovém utkání také rozdávaly individuální ocenění.

Zlatý míč

Ocenění pro nejlepšího fotbalistu získal argentinský kapitán Lionel Messi, což je pro mnohé poněkud překvapivým rozhodnutím. Argentinec byl sice hlavním tahounem mužstva v základní skupině, v níž nastřílel čtyři branky, ale ve vyřazovacích bojích se neprosadil ani jednou a v důležitých utkáních, jako bylo semifinále a finále, nebyly jeho výkony nikterak oslnivé.

Nejlepší fotbalisté MS

  1. Lionel Messi
  2. Thomas Müller
  3. Arjen Robben

Zlaté rukavice

Nejlepším brankářem se stal nakonec gólman vítězného celku Manuel Neuer, který předčil Argentince Sergia Romera a Kostaričana Keylora Navase. Všichni tři odchytali turnaj skvěle, ale Neuer své konkurenty předčil i v herních vlastnostech. Nejenže čtyřikrát neinkasoval a za celý turnaj obdržel pouhé čtyři branky, ale také se dokázal zapojit do hry, díky čemuž svým spoluhráčům velmi pomohl.

Zlatá kopačka

V tomto hodnocení není o čem diskutovat. Nejlepším střelcem letošního mistrovství světa se stal Kolumbijec James Rodríguez, který nastřílel v pěti utkáních celkem šest branek. Mladý kolumbijský útočník se dokázal prosadit ve všech utkáních, díky čemuž nechal za sebou Thomase Müllera, který i přestože odehrál o dva zápasy více, tak mu na mladého Kolumbijce jeden gól chyběl.

Nejlepší mladý hráč

Ač se Pogbovi příliš nevydařilo čtvrtfinále proti Německu, při kterém byl takřka neviditelný, tak přesto získal ocenění pro nejlepšího mladého hráče. Zasloužil si ho zejména díky výkonům v základní skupině a také v následném osmifinále, ve kterém Francouzi i díky jeho brance porazili Nigerijce. Pro Pogbu to není první individuální ocenění, neboť v loni byl vyhlášen na ME do 20 let nejlepším hráčem turnaje.

Fair play

Cena fair play byla udělena Kolumbii. Ta nejenže nasbírala pouhých pět žlutých karet, ale také jsme od ní mohli vidět pozitivní a slušný fotbal.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>