Petra Kvitová

V posledních letech nejslavnější dáma českého tenisu. Úspěšná Fed cupová reprezentantka, které je teprve čtyřiadvacet a může ještě leccos dokázat. Seznamte se, Petra Kvitová!

Petra má za sebou celou řadu úspěchů, když už jako juniorka podávala výborné výkony. Zatím má za sebou takřka sto padesát vyhraných utkání, které jsou okořeněné dvěma grandslamovými tituly. V roce 2011 totiž ve finále Wimbledonu česká lvice zdolala ruskou hráčku Marii Šarapovovou a přiblížila se tehdy i na dostřel světovému tenisovému trůnu, když suverénně ovládla závěrečný Turnaj mistryň.

V následující sezoně se dostala až do čtvrtfinále olympijského turnaje v Londýně, kde byla vyřazena Marií Kirilenkovou, současně se probojovala mezi nejlepší čtveřici na prestižních grandslamových turnajích Australian Open i French Open. Úspěchy ale slavila i v týmu Fed cupu – největší hvězda tuzemského výběru oslavila v roce 2011 a 2012 rovněž titul v této prestižní týmové soutěži.

Po dlouhé odmlce, kdy se propadala světovým pořadím a věnovala se hlavně svému bývalému partnerovi Radku Štěpánkovi, však znovu přišel další velký úspěch. Petra se dala výborně dohromady a na letošním Wimbledonu oslavila podruhé v kariéře obrovský triumf, jenž udělal radost všem jejím fanouškům. Po vyřazení Marie Šarapovové nebo Venus Williamsové byl pavouk Wimbledonu poněkud „vykradený“, do finále se dostala mladá Kanaďanka Eugenie Bouchardová, a proti Petře neměla nejmenší šanci, když jí podlehla hladce ve dvou setech 3:6 a 0:6.

Petra začínala v roce 2006 na 773. místě světového žebříčku, v současné době je šestá a má našlápnuto – v případě dobrého výsledku na US Open – dostat se ještě výše. Média v poslední době zaměstnává i její snaha ochránit své tenisem vydělané finance, když oficiálně přesídlila, podobně jako další sportovní hvězdy, do Monaka. Během kariéry si ale talentovaná hráčka přišla na 12,5 milionu dolarů a tento krok je celkem pochopitelný – aneb zodpovězme si otázku, co bychom dělali na jejím místě?

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>