Proč vyzkoušet bojové umění Krav Maga?

K0145rav Maga (z hebrejských slov krav-blízko a maga-dotyk, kontakt, tedy boj zblízka) je druh bojového umění zahrnujícího i techniky sebeobrany. Ve 40. letech 20. stol. jej vyvinul Imi Lichtenfeld (Imi Sde-Or) a začal této metodě učit elitní izraelské vojáky. V současnosti je Krav Maga populární mezi širokou veřejností po celém světě (existují také centra výuky různě po ČR) jako moderní, ale zároveň náročný způsob nejen sebeobrany, ale rovněž jako druh fitness.

V čem Krava Maga spočívá?

Tento systém využívá i techniky a pohyby jiných druhů bojového umění, včetně jiu-jitsu, juda a boxu. Lidé se učí bránit a odzbrojit soupeře a zároveň jak využít reflexy těla pro sebeobranu a zaměřit se na slabá místa a fyzické nedostatky protivníka.

V dnešní době existují také lekce Krav Maga zahrnující rovněž kardio cvičení, prvky jógy a kruhový trénink nebo lekce pouze pro ženy.

Jaké jsou jeho výhody?

Díky vysoké intenzitě pohybu, kopům, úderům a dalším prvkům aerobního cvičení spalujete kalorie, posilujete svaly, zvyšujete svou sílu a vytrvalost. Krav Maga zlepšuje rovněž duševní kondici – připravuje vás jak na fyzickou tak na psychickou obranu, proto zvětšuje i sebedůvěru a snižuje stres.

Jak začít?

Obraťte se na certifikované centrum výuky ve svém okolí. Jak už bylo zmíněno, některá studia nabízejí také lekce zaměřující se více na fitness a další druhy cvičení.

Krav Maga nevyžaduje žádné speciální pomůcky a oděv – stačí váš obvyklý pohodlný úbor, ve kterém obvykle cvičíte a pár tenisek s dobrou podporou.

Tento sport je vhodný a dostupný všem věkovým kategoriím, včetně dětí.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>