Jak se při sportu správně stravovat?

Když sportujeme, měli bychom primárně myslet hlavně na to, že je třeba zaměřit se na to, abychom také správně jedli. Pokud v této oblasti tápete, podívejte se spolu s námi na několik rad a tipů., jak jíst skutečně správně. Jedině tak bude vaše aktivita skutečně účinná co do fyzické kondice, ale i redukce váhy, nebo nárůstu svalové hmoty.

Bílkoviny jsou základ

Bez čeho se rozhodně neobejdete, to jsou bílkoviny. Pokud jich máte málo, nemůžete počítat s nárůstem svalstva. Čím více jich tedy získáváte, tím lépe. Samozřejmostí je, že je tělu můžete dodávat třeba z běžné potravy. Například bílé maso, ale i vaječné bílky jsou ideální volbou. Na trhu však existují i četné přípravky, které vám tolik potřebné proteiny dodají. I po nich můžete na našem trhu vcelku bez obav sáhnout a mít tako jistotu toho, že děláte pro své tělo to správné.

Myslete i na sacharidy

I když jsou v hubnutí poměrně nežádoucí látkou, určitě je třeba, aby je naše tělo mělo. Na rozdíl od jednoduchých cukrů totiž dokážou našemu tělu dodat potřebnou energii, a to na delší dobu. Díky sacharidům tak můžeme i při náročnější sportovní aktivitě poměrně bez problému fungovat bez toho, abychom pociťovali únavu. Pozor však na to, abyste to s nimi přeháněli. Je mnohem lepší dodávat je tělu postupně během výkonu, než si jich vzít velké množství před ním, nebo během něho.

Tuky? Často problém

Co je při sportovní aktivitě dobré eliminovat, to jsou zcela určitě tuky. Ty rozhodně nejsou pro naše tělo nic dobrého a mohou i výrazně zatěžovat organismus. To znamená, že ten bude energii věnovat primárně na štěpení tuků a na samotný sportovní výkon nám může zbýt energie mnohem méně, i na to je dobré myslet.

A co dodat závěrem? Že bychom neměli zapomínat na dostatek tekutin. Buď primárně vody, nebo i iontových nebo různých rehydratačních nápojů, které jsou ideální cestou ve chvíli, kdy nechceme trpět dehydratací.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>