Na co se těšit v letošní běžecké sezoně?

Lyžování má v našich zemích velmi dlouho tradici, zvláště potom v případě, kdy mluvíme o tom běžeckém. O něm samozřejmě můžeme říci, že je nejenom v posledních letech sportem, který je hojně sledovaný. Je jasné, že řada našich sportovců se může označit za světovou třídu, což tento sport ještě více zatraktivňuje. A tak pokud si nechcete nechat ujít ty nejvýznamnější podniky, které nás mohou čekat, pojďte se na ně společně s námi podívat.

Začínáme už v lednu

Ano, právě leden je na dané události velmi bohatý. Vše dokonce začíná už na Nový rok, kdy bude oficiálně odstartováno Tour de Ski. Tedy jeden z velmi významných světových podniků samotných běžců na lyžích. Celá tato událost je jako tradičně desetidenní, kdy lze sledovat úspěchy v rámci několika různých závodů.

Ještě zajímavější však bude pro mnohé také datum, které začíná termínem 23. 1. a končí o den později. O co konkrétně jde? Samozřejmě o závody Světového poháru, které se uskuteční i nás. A to v Novém Městě na Moravě. Pokud tedy nechcete sledovat tento napínavý sport jenom v televizi, rozhodně doporučujeme zapsat si toto datum do kalendářů.

Vyrazí se i za moře

Konkrétně potom do Kanady, která by měla nabídnout zcela nový seriál závodů. Očekává se především atraktivita a konkrétně i zajímavé ukončení samotné běžecké sezony. Daný termín těchto závodů je naplánován na datum, který začíná 1. 3. a končí 12. dne stejného měsíce.

Šance i pro mládež

I když nejvíce samozřejmě lákají závody dospělých, a to jak žen, tak i mužů, neměli bychom zapomínat ani na naši nadějnou mládež. I tu aktuálně bude čekat jeden významný podnik spojený s běžeckým lyžováním. O co půjde konkrétně? Jsou to Zimní olympijské hry mládeže, které jsou naplánovány na rok 2016, a to konkrétně na datum 12. – 21. 2. I ty samozřejmě doporučujeme jako významnou událost právě běžeckého sportu.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>