Sparta to nezvládla

Ano, píše se o tom, že to Sparta nezvládla. Ale nebylo to spíše tak, že jsme všichni čekali, že Sparta postoupí?

Ona nepostoupila. A všichni jsme z toho rozčarovaní. Ale bylo to tak, že opravdu musela uhrát výsledek v Malmö?

Všichni čekali, že ano, protože v domácím zápase si vytvořila dvoubrankový náskok. Protože v domácí lize jasně kraluje. Ale je otázkou, zda je letenský tým tak dobrý i v porovnání s evropskými týmy.

Právě toto nás možná zarazilo nejvíce: Švédové jsou přeci jen docela dobří ve fotbale. A oni nejen Švédové, ale vlastně i Rumuni. Najednou vidíme, že ona Sparta, která bez vyjímky kraluje doma, zkrátka na evropské scéně nemá zas takovou váhu. Podtrhují to i pohárové výsledky jiných týmů z české ligy. Všechny týmy v jednom kole evropských pohárů dostaly docela za vyučenou. Asi to nebude jenom o Spartě. Prostě český fotbal v tuto chvíli není na takové úrovni, jak bychom si možná mnozí představovali.

Sparta teď může překvapit v Evropské lize. Po krutém vyřazení z Ligy mistrů od ní nikdo na evropské scéně zas tolik nečeká, ale ona má dobrý tým. Po dlouhé době je kádr složen ze zkušených hráčů, ale i z ambiciózních mladíků. Může jen překvapit. Na to Sparta v tuto chvíli rozhodně má. Jen je třeba i týmů jako je Plzeň, je třeba aby další týmy bojovaly v Evropě. Aby Sparta nebyla mezi jednookými králem. Pokud kluby jako Liberec ani Mladá Boleslav nezabodují, nelze v budoucnu pomýšlet na ligu mistrů. Je třeba aby byla pozice Sparty podložena dalšími dobrými týmy z české ligy. Je velmi sympatické od Plzně, že drží pražskému klubu palce, protože je jasné, že do budoucna se to vyplatí i jí.

Snad jednou nebudou muset české kluby tolik kalkulovat s koeficientem UEFA a budou se těšit z přímé účasti v Lize mistrů. Takové časy zatím, zdá se, jsou ve hvězdách.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>