Sportování v zahraničí se nebojte, ale pojištění si raději sjednejte

Ačkoliv se říká „sportem ku zdraví“, realita je často trochu jiná. Stačí málo a zlomenina je na světě… Ale co když se zraníte během dovolené v zahraničí? Již tak nepříjemnou záležitost vám může zkomplikovat nevhodně zvolené cestovní pojištění. Proto byste se měli před cestou zaměřit na pojistné podmínky a ujasnit si, které sportovní aktivity hodláte provozovat.

Modrá kartička zdravotního pojištění obvykle nestačí

Říkáte si – nač „drahé“ komerční cestovní pojištění, když vás v rámci Evropské unie a několika dalších států ochrání Evropský průkaz zdravotního pojištění? Za určitých okolností ano, ale berte na vědomí, že EHIC garantuje pouze takovou zdravotnickou péči, jakou mají k dispozici obyvatelé daného státu. Nehledě na to, že když např. při lyžování v Alpách zraníte dalšího lyžaře, budete mu muset uhradit veškeré léčebné výlohy.

Rekreační, adrenalinové a extrémní sporty

Máte-li v plánu sportovat v zemích, kde vám je kartička pojišťovny k ničemu, raději o úspoře za cestovní pojištění ani neuvažujte. Léčebné výlohy vás mohou vyjít na mnohonásobek toho, co dáte za letenky a ubytování. Náročné lékařské zákroky stojí stovky tisíc a někdy i miliony korun.

Samotné cestovní pojištění vám však nemusí stačit. Rozhodující je kategorie, do které pojišťovna konkrétní sportovní aktivitu zařadí. V praxi se rozlišují rekreační sporty v zahraničí, adrenalinové a extrémní sporty.

A které konkrétní sporty v jednotlivých kategoriích najdete? Pojišťovny přistupují k rozdělení na základě rizika mírně odlišně. Obecně se za rekreační sporty považují běžné volnočasové aktivity (fotbal, cyklistika, šnorchlováni…), zatímco připojištění adrenalinových sportů a připojištění extrémních sportů potřebují nadšenci do potápění, vysokohorské turistiky a dalších činností, při nichž je pojištěnec vystaven větším rizikům.

 

1 komentář

  • PH15 Permalink

    Za sebe rozhodně můžu říct, že se pojištění vyplatí.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>