Správné běžecké boty pomohou

Co patří mezi nejoblíbenější sportovní aktivitu? Je to rozhodně běh. K tomu kromě kvalitního sportovního oblečení nepotřebujeme nic jiného, než správnou obuv. A právě na její recenzi se aktuálně zaměříme. Ta správná by měla být spojena s tím, že nám bude vyhovovat skutečně ve všech ohledech, které si zmíníme a na které se zaměříme.

Základem je správný typ

Nejprve se podíváme na správný typ obuvi, kterou je dobré na nohách mít. Nezklame jedině taková, která je určená na správný povrch a správný typ běhu. Mohou to být objemové boty určené na silnice a asfalt, stejně jako to mohou být i takzvané trailové modely. Ty jsou určené hlavně do lesa a na nezpevněné cesty. Samozřejmostí je i možnost zvolit kombinaci obou cest.

Velikost by měla odpovídat

Správná bota by nám měla vyhovovat také s ohledem na velikost naší nohy. Podle toho vybírejte tu správnou. Důležité je také to, abychom si botu zkusili. Nejenom v sedě, ale i při běhu. Pokud bota sedí, máme tu pravou. Důležité je vědět, že běžecké boty by měly být zhruba o půl čísla větší. Z jakého důvodu? Je to proto, aby nám nehty při běhu nenarážely do přední části. Tím eliminujeme případné budoucí bolesti, které by v daném směru mohly nastat.

Správná šířka je základem

Bota by měla dokonale sedět na noze. O tom není pochyb. Proto se při recenzi té nejlepší podíváme i na to, jak široká by měla být. Roli tak hraje samotná šířka svršku. Proto pamatujte, že by naše noha neměla v rámci dané boty nijak výrazně plavat. Také je dobré pamatovat na to, že kvalitní běžecká bota se na rozdíl od volnočasové nerozšlápne. Velikost, jakou vyberete při nákupu, tedy ve většině případů zůstane stejná. Proto by měla bota sedět už v tuto chvíli. Sázet na to, že se v budoucnu o něco zvětší, je rozhodně špatný postup. Stejně tak je ale špatný postup i to, když si koupíme botu naopak příliš volnou. V té hrozí i zranění.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>