Jak správně vybrat florbalovou hůl?

florbalka UnihocFlorbal je v posledních letech sportem, který patří mezi jeden z nejoblíbenějších u nás. A to hlavně pro svůj koncept, ale i potřebu pouze základního vybavení. Mezi to patří hlavně florbalová hokejka. Pokud i vy aktuálně vybíráte tu svou, pojďme se podívat na to, jak vybrat tu správnou a na co byste neměli zapomenout. Ideální je samozřejmě držet se v segmentu kvalitních výrobců, kterými jsou  Salming a Unihoc.

Důležitá je délka hole a zahnutí čepele

To nejdůležitější, na co bychom se měli zaměřit prioritně, je zahnutí čepele. V tomto směru není výběr nijak jiný, než třeba u klasické hokejky. Pokud je nám přirozenější mít při držení levou ruku dole, volíme levé zahnutí, a naopak.

O něco komplikovanější poté bude výběr s ohledem na délku hole. Tu bychom samozřejmě měli volit podle naší velikosti. Ideálním postupem, aby byla florbalka vybraná správně, je vydělení naší výšky na polovinu a přičtení zhruba 5 – 10 centimetrů. U nižších jedinců přičítáme více, u vyšších méně. A tak člověk s výškou 150 cm volí hůl 85 cm, člověk s výškou 180 cm 95 cm. Důležité je mít v tomto směru na paměti, že zbytečně dlouhá hokejka nám komplikuje práci s míčkem, ale i přesnost střelby.

Tvrdost volíme podle naší hmotnosti

Nejenom výška, ale i váha má vliv na to, jakou hůl koupit. V tomto směru je důležitá tvrdost hole. Dalo by se tedy říci, že u hráčů do 50 kg by florbalová hůl měla mít 32 – 40 kg. U průměrných hráčů cca. 27 – 30 kg. U těch nejtěžších poté 23 – 25 mm. Důležitá je ale i tvrdost čepele, kdy ta měkká umožní dobrou práci s míčkem, zato tvrdá je dobrá při střelbě a nahrávce s příklepem. Zde záleží hlavně na našem stylu hry.

Jaký materiál?

To poslední, na co se musíme zaměřit, je i materiál hole. Dnes už jsou klasickou dva hlavní, a to hojně využívaný kompozit, nebo také karbon.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>