Jak správně vybrat termoprádlo?

Tento druh oblečení, který je též nazýván jako funkční prádlo, je oblíbenou možností nejenom to chladných dnů, ale je skvělou volbou třeba i pro jakékoliv sportovce. Funguje totiž tak, že dokáže velmi účinně odvádět vlhkost, především potom pot od našeho těla. Tím prádlo celkově podporuje termoregulaci a my se díky tomu můžeme cítit za všech okolností v pohodě.

termovel trikaJak vybrat to správné? Zohledníme účel použití

Na trhu jsou nejenom desítky různých výrobců, ale i desítky typů konkrétního prádla. Zde bychom měli zohlednit především to, na jaké aktivity prádlo potřebujeme a v rámci jakého teplotního rozmezí bude využíváno. Dále se můžeme zaměřit i na několik dalších klíčových vlastností, kdy může prádlo redukovat zápach, mít antibakteriální účinky, nebo třeba také chladit.

Půjdeme-li cestou konkrétního výrobce, je vždy lepší vsadit na kvalitu těch tuzemských. V tomto ohledu jsou čeští výrobci skutečnou jedničkou a čínské alternativy je pravděpodobně nikdy nedoženou. Jednou ze značek, se kterou chybu neuděláte, je určitě Termovel.

Důležitá je i volba správného materiálu

S účelem použití a vlastnostmi souvisí také konkrétní volba materiálu, ze kterého je  termoprádlo vyrobeno. Dnes se využívají třeba tyto typy:termo kalhoty

  • POP – 100% polypropylen micro – Skvělý odvod kapilární vlhkosti z povrchu těla
  • PROLEN® SILTEX – Vlákno modifikované antibakteriálním aditivem
  • PES- PCE – Špičková technologie odvádějící vlhkost na venkovní stranu oblečení
  • WOLL – Přírodní materiál, jehož základem je vlna Merino
  • BAMBOO – Unikátní bambusové vlákno, které nevysušuje pokožku

Mimo těchto variant se ale můžeme setkat i s celou dalších. A jelikož každá má jiné vlastnosti, je také vhodné vybírat právě podle nich.

Velikost musí vždy sedět

Jakmile máme vybraný konkrétní typ, nezapomínáme na správnou velikost. Ta by měla pevně obepínat naše tělo, jelikož jedině tak bude transportována veškerá vlhkost. Ta následně pokračuje přes další vrstvy oblečení, které by měly také umožňovat průchod vlhkého vzduchu pryč od těla. Dosáhneme díky tomu takzvaného knotového efektu, který je při využívání termoprádla velmi důležitý.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>