Jak na správnou regeneraci po sportovním výkonu?

Sport jako takový je dnes také oblíbeným životním stylem. Je stále více lidí, kteří se chtějí vydat touto cestou. A to samozřejmě primárně proto, aby udělali něco pro své zdraví. Pokud jste na tom stejně, nezapomínejte na fakt, že s fyzickou námahou by měl souviset také odpočinek. Podívejte se, jak na něj.

Co dělat ihned po největší námaze?

Ať už se jedná třeba o běh, plavání, nebo jízdu na kole, je největší chybou ihned zastavit. Naše svaly jsou napumpované a my jsme plní energie. Mělo by tedy bát v našem zájmu velmi pomalu zpomalovat. A tak stačí zvolnit na pomalou chůzi, nebo na pomalou jízdu na kole. Takto pokračujeme několik minut, dokud naše tělo a jeho tepová frekvence není zcela ve standardních normách. A proč daný postup realizovat? Především proto, že předcházíme zranění svalu.

Odpočinek je nezbytný

Stejně tak, jako je nutný při sportu dodržovat určití tempo, je třeba po sportu dodržovat určitý stupeň odpočinku. To nemusí být zase až tak složité, jelikož bez problémů stačí třeba relaxace na gauči, stejně jako na posteli. Naše svalstvo by při této činnosti mělo být v klidu, stejně jako je dobré zaměřit se také na naši psychickou pohodu. Pozor také na dostatečné množství spánku, jelikož ten přirozeně patří do našeho denního režimu. Právě při něm tělo umí regenerovat nejlépe.

Myslete na kvalitní masáž

Svaly nemusíme nechávat jenom odpočívat, jelikož je dobré jim dopřát i náležitou péči. Skvělou volbou je určitě masáž, která je pomůže třeba i protáhnout, nebo uvolní zatuhlé oblasti. Kromě maséra, nebo jednoduchou masáž svépomocí můžeme využít třeba i různých vířivek, nebo masážních podložek či křesel. I to mohou mít na celkové uvolnění nemalý vliv. Jedině tak budeme mít jistotu, že naše svaly budou připravené opět třeba na další den, kdy by nás měla čekat další nezbytná fyzická zátěž, spojená s cílem dostat se do formy, nebo s cílem zhubnout.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>