Turistika, aneb spalování kalorií s krásami přírody

0401V dnešní době je velmi složité snížit, či si udržet ideální tělesnou hmotnost. Dobrou alternativou je pro „pohodovější“ jedince turistika. Výšlapy, pěší túry, to vše vám pomůže v udržení vaší ideální hmotnosti, a zároveň si to můžete jaksepatří užít.  O čem vlastně turistika, jako taková je? Klasická turistika je pěší navštěvování nedalekých krajů, lidí a jejich zvyků. Jedná se o navštěvování historických a kulturních památek, s obdivováním krás panenské přírody.

Pokud s turistikou začínáte, musíte dbát na pár jednoduchých, nicméně velice důležitých a zásadních pravidel.

Prvním pravidlem je trasa. Je nutné si uvědomit, kolik jsme vzhledem ke své fyzické kondici schopni ujít. Rozhodně není dobré, pouštět se ihned ze začátku na túry, dlouhé desítky kilometrů. Prostudujte si mapu, pečlivě si naplánujte cestu, a rozejděte se na nedaleké vrcholy, hrady či jiná turistická místa.

Druhým pravidlem je vhodný výběr obuvi. Obuv musíte přizpůsobit terénu, kterým se vaše trasa bude ubíhat. Rozhodně není dobré, vzít si na průchody lesními pěšinami kotníkové botky, či dokonce sandály.0402

Třetím a nejspíše nejdůležitějším pravidlem, je dostatek tekutin. Tento bod za žádnou cenu nesmíte podcenit, a zásoby pitné vody tak přizpůsobujte délce své trasy. Při delších trasách bez dostatečných zásob hrozí srdeční kolapsy, případně selhání celého organismu, obzvláště pak v letních, prosluněných dnech.

A kdy se vlastně do turistiky pustit? Nejideálnějším obdobím budou zřejmě jaro a podzim, díky nebývalým přírodním krásám, kterých si můžete na cestách povšimnout.  Pokud vás tedy turistika zaujala, hoďte tornu na záda, fotoaparát do pouzdra u pasu, a hurá za vrcholem.

2 komentáře

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>