V AHL jsou zavedena nová pravidla

Příští sezóna nabídne v zámořské soutěži AHL jednu obrovskou novinku, kterou není nic jiného, než změna formátu prodloužení. V nižší americké soutěži se plánuje udělat nastavený čas pro diváky zajímavějším a nyní bude mít prodloužení sedm minut. Ve druhé polovině nastaveného času navíc budou hrát oba týmy pouze s třemi hráči.

Novinka přichází především díky tomu, že v prodloužení příliš gólů nepadá a o vítězi utkání tak rozhodují až samostatné nájezdy. Tento fakt chtějí představitelé zámořské soutěže omezit a proto v AHL bude testován nový systém prodloužení, který by mohl být pro diváky atraktivnější.

Prodloužení bude trvat sedm minut místo klasických pěti

Klasických pět minut tedy nahradí sedmiminutový interval, což by ještě taková zásadní změna nebyla, ale jakmile uplynou první tři minuty, tak se při nejbližším přerušení hry sníží počty hráčů na ledě, přičemž každý tým pošle do hry tři hokejisty. Střídačky budou navíc umístěny dále od obranného pásma.

Zavedeny jsou také přísnější tresty

Další novinkou, která příští ročník AHL zasáhne je zpřísnění trestů. Bitkaři již budou trestáni daleko přísněji než doposud a jakmile se dvakrát během jednoho zápasu poperou, tak půjdou předčasně do sprch. Trest do konce zápasu poté nově dostanou i ti hráči, kteří v zápase budou třikrát vyloučeni na dvě minuty. Těmito pravidly by se mělo dosáhnout účinku, že se omezí počet faulů a hra bude plynulejší.

Hra bez helmy se bude nově trestat

Poslední změnou je zavedení pro Evropany velmi známého pravidla, které však v NHL, ani v nižších soutěžích, doposud nebylo. Jestliže hráč ztratí ve hře helmu, tak bude muset opustit hrací plochu, jinak bude vyloučen na dvě minuty za nedovolenou výstroj. Tímto pravidlem by se zase měla zvýšit bezpečnost hráčů na ledové ploše.

Nyní tak nezbývá než čekat, jestli se tato nová pravidla uchytí a časem je uvidíme i v samotné NHL. Nižší zámořská soutěž je pro testování pravidel známá a právě v ní se poprvé zavedlo například hybridní zakázané uvolnění, které uvidíme od letošní sezóny i v České republice.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>