Vitalij Kličko – unikátní boxer i politik

1545Jenom těžko bychom se setkali s boxerem, který je známý skutečně po celém světě. Tím, kterého máme na mysli, je Vitalij Kličko. Ten se narodil 19. července v roce 1991 na Ukrajině. Z rodiny však není jediným známým boxerem, jelikož velmi úspěšný je i jeho bratr Vladimir Kličko, který je mladší a stále ještě je aktivním boxerem. Mimo jiné obsahuje tři pásy těžké váhy, a to WBA super, WBO a IBF.

Život v našich zemích

Pokud je na obou bratrech něco velmi zajímavé, co je navíc spojeno s naší zemí, to je fakt, že zde 5 let prožili. Oba totiž chodili do školy v Mimoni, a to v letech 1980 – 1985. Škola byla v těchto letech určená dětem sovětských vojáků. Jak už tedy souvislosti napovídají, právě jejich otec byl členem vojsk.

Kličko začínal kickboxem

Boxerská kariéra se však nevyvíjela úplně po přímé linii, jelikož tím odvětvím, ve kterém boxer začínal, byl kickbox. První důležitý zápas se odehrál v roce 1992, kdy byl poražen, rok nato vyhrál a stejný úspěch ho čekal i v roce 1994, kdy porazil Richarda Vince, držitele titulu ISKA.

V roce 1994 slavil úspěch i v boxu1454

Právě v tomto roce začal Kličko v amatérské boxerké kariéře, kdy celkem absolvoval přes 200 zápasů. A to od zmíněného roku 1994, až do roku 1995, kdy se stal profesionálem. Jako amatér se mohl chlubit tím, že vyhrál 195 zápasů (80 skončilo knockoutem) a prohrál jich jenom 15.

Jako profík slavil Kličko první úspěch v roce 2006

Profesionální kariéra tohoto boxera začala zápasem dne 16. 11. v roce 2006, kdy porazil Američana Tony Bradhama. Jeho úspěchy šly stále směrem kupředu, až do roku 2012, kdy boxoval naposled. Důležité je zmínit, že v roce 2004 přerušil na dlouhé 4 roky svou kariéru, a to ze zdravotních důvodů.

Politická kariéra

Dnes se jedná o známého politika, který se stal v roce 2014 jednou z hlavních tváří protestů Euromajdan. S jeho kariérou je mimo jiné spojeno i to, že je starostou Kyjeva.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>