Víte, že oblečení dokáže zlepšit váš sportovní výkon?

Mnoho lidí je samozřejmě přesvědčeno o tom, že pokud chtějí uspět, potom potřebují hlavně talent, stejně jako potřebují dobrou fyzickou kondici a v neposlední řadě také dobrý trénink. To je vše pravda, ale rozhodně neplatí, že to jsou jediné věci, které mohou ovlivňovat náš výkon a tedy i náš úspěch. Je to také oblečení, které má poměrně velký vliv na to, zda jsme ve sportu úspěšní, nebo naopak nejsme. Podívejme se na několik jasných příkladů.

Dominuje plavání

Při tomto sportu je samozřejmě velmi důležitý co nejnižší odpor. A tak není nic neobvyklého, že si plavci dokonce i holí nohy a další místa svého těla. Tím ale postupy nekončí, jelikož velkou roli hrají i plavky. Zatímco dříve to byly hlavně velké neforemné kusy oblečení, zvláště v dámském segmentu, dnes jsou plavky skutečně natolik unikátní, že dokážou přicházet s moderními technologiemi. Například jedna nese název Fastskin a je spojena s tím, že odpor daných plavek je ve vodě nižší, než má obyčejná kůže. To dokonce vyvolalo dohru v rámci posuzování rekordů.

Roli hraje i střih

Ten má především vliv na celkovou pohodlnost pohybu. Je více než jasné, že zde dominuje například atletika, ale také gymnastika. V obou případech hraje roli opět kombinace nízkého odporu a maximální možnosti volnosti pohybu. Totéž postupně prostoupilo i do oblasti tenisu, kde hráčky mají nejenom krátké sukně, ale mají i holá ramena. I to dává výhodu. A proč je takto oblečená většina profesionálních hráček? Jelikož to skutečně funguje.

I při amatérském sportu

Je samozřejmě jasné, že podobných trendů můžeme využívat i při amatérském sportu. Stačí třeba i obyčejné funkční oblečení, které odvádí pot. Necítíme se nepříjemně, díky čemuž se můžeme stoprocentně soustředit jenom na náš sportovní výkon a nikoliv na jakékoliv jiné věci, které by nás jakýmkoliv způsobem omezovaly.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>