Vrbata podepsal ve Vancouveru, Kuba nejspíš ukončí kariéru

48522Radim Vrbata se na sklonku kariéry dočkal skutečné lahůdky. Po několika letech ve Phoenixu, kde dostál dlouholeté pověsti spolehlivého střelce, si zahraje s Henrikem a Danielem Sedinovými. Polepší si i finančně, protože dvouletý kontrakt ve Vancouveru Canucks zní na deset milionů dolarů, v dresu Kojotů bral zkušený český útočník „jen“ tři miliony ročně.

Třiatřicetiletý Radim Vrbata, jehož rekordem je zatím 35 vstřelených branek v sezoně 2011/2012 patřil v posledních sezonách mezi velké hvězdy Phoenixu. Někdejší hráč Colorada, Caroliny, Chicaga a Tampy Bay odehrál v zámořské nejvyšší soutěži na osm stovek utkání, v nichž si připsal 464 kanadských bodů za 215 branek a 249 asistencí.

Vancouver tak teď již nebude ani v nejmenším trápit útočná fáze – bratři Sedinové, Ryan Kesler nebo Alexander Burrows jsou vlastně zárukou úspěchu. Další skvělé hráče najdeme i v obraně Kosatek, kde nastupují Alexander Edler, Kevin Bieksa nebo Dan Hamhuis. Slabinou je naopak post brankáře, Eddie Lack a Jacob Markstrom jsou poměrně nezkušeným duem, které může hlavně ve vypjatých chvílích pouštět laciné góly. Je tedy otázkou, jestli na tento post ještě přibude během letní přestávky někdo zkušenější.

Filip Kuba se zřejmě rozžehná s hokejem nadobro. Sedmatřicetiletý mistr světa z roku 2001 nezískal po dlouhodobém zranění žádné angažmá, a ačkoliv by rád pokračoval ve své bohaté kariéře za oceánem, pravděpodobně se pro něj už nenajde místo. Někdejší hvězda Ottawy Senators či Minnesoty Wild naposledy působila na Floridě v sezoně 2012/2013, odkud byl ale poté vyplacen ze smlouvy, která měla platit ještě pro nedávno skončený ročník. Roční plat čtyři miliony dolarů byl ale pro vedení Panterů neakceptovatelný. Podle svých slov by se zkušený zadák rád rozloučil s NHL v příští sezoně, nejraději v dresu Minnesoty Wild.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>