Vybíráme boty na cyklistiku

Jízda na kole. To je dnes sportovní aktivita, která láká v poslední době stále více a více lidí. A to z toho důvodu, že se jedná primárně o aerobní aktivitu, díky které se dostaneme do formy. Zároveň se jedná o sport méně finančně náročný, jelikož mnohdy stačí kolo a boty. Třetím důvodem je to, že nám dá možnost poznat krásy naší země. Pokud tedy máme kolo, podíváme se na to, jak vybrat správné cyklistické boty.

Podrážka je základ

Co je dnes nejdůležitější u správných bot? Rozhodně je to podrážka, jelikož v souvislosti s ní byste měli myslet na to, že největší záběr byste měli mít právě při pohybu dolů. Pevnost podrážky je tedy prioritně důležitá. Obecně platí, že profesionální cyklisté mají svou obuv se skutečně extrémně pevnou podrážkou.

Důležitá je také fixace nohy

Druhým parametrem výběru je také správné fixace nohy. Čím méně se vám noha v botě hýbe, tím samozřejmě lépe a tím máte větší jistotu toho, že samotný výkon dokážete přenést přímo do vašich šlapek a následně na kola jako taková. Na co však nezapomínat, to je určitě fakt, že by noha měla být stále pohodlná a že byste měli primárně myslet na to, aby vám bota dobře seděla.

Rekreační nebo profi ježdění?

Základní charakteristiku spojenou s výběrem máme zmapovánu. Nyní se můžeme podívat také na to, jak vlastně budete jezdit. Tedy zda jste spíše nadšeným amatérem, nebo profesionálem. Pokud profesionálem, rozhodně je dobré investovat do takzvaných cyklistických treter. Ty jednoduše nacvaknete na vaši šlapku, čímž maximalizujete samotný výkon. A to proto, že záběr máte i ve chvíli, kdy jde vaše noha vzhůru.

Pokud však patříte do segmentu amatérů, můžete toto řešení nahradit standardními sportovními botami. I u nich ale myslete na to, že by měly mít odpovídající tvrdost podrážky a měly by dokázat vaši nohu pevně upnout. Jedině tak vyberete skutečně správně.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>