Vybíráme oblečení na běh – jaké zvolit?

Běh dnes patří mezi poměrně oblíbenou aktivitu. A to z toho důvodu, že k němu nepotřebujeme nijak zvlášť drahé vybavení a zároveň není problémem ho provozovat doslova kdykoliv. I z toho důvodu jeho obliba rok od roku stoupá. Podívejme se proto na to, jak vybrat to správné oblečení na běh. Zůstaneme však v rovině rekreačního běhání, jelikož to dnes patří mezi to nejoblíbenější.

Boty jsou základ

To hlavní, bez čeho se při běhu neobejdeme, to jsou kvalitní boty. Ty jsou dnes skutečným základem, bez kterého bychom neměli vycházet ven. Platí, že by měly být měkké a měly by dobře absorbovat jakékoliv vibrace a naše dopady. Jedině tak dokážou dobře eliminovat případné namáhání, stejně jako poškozování kloubů. Nezapomínejme na to, že pro dosažení správného efektu by měla bota také velmi dobře sedět. Na výběr dnes máme několik možností, podle toho zda vyrážíme sportovat na asfalt, do lesa, nebo třeba tartanovou dráhu.

Jaké zvolit oblečení?

Základem bezproblémového běhu je i správné oblečení. Jak zvolit to ideální a na co konkrétně se zaměřit? Hlavní roli dnes hraje pohodlnost a také funkčnost. Pohodlné oblečení by nás nemnělo nikdy škrtit, nemělo by nás škrábat a při běhu bychom neměli mít pocit, že nás omezuje nebo že je nám malé. Stejně jako velké, kdy na nás vlaje. Nezapomínejte také na to, že by mělo být primárně funkční. To znamená, že by nás mělo při běhu v chladnějším období zahřát, stejně jako chladit v létě. Též musí být prodyšné a musí dobře odvádět pot od našeho těla.

Zkuste i doplňky

Oblečeni už jsme a tak se můžeme zaměřit také na doplňky, které můžeme při běhu využít. Co konkrétně se dnes hodí? Pokud jste starší generace, jsou to hodinky, měřič tepu, stejně jako krokoměr. Ta mladší dnes už ví, že vše může nahradit jeden chytrý mobilní telefon. Na druhou stranu velikosti současných chytrých mobilů jsou tak velké, že je lepší jít raději cestou naprosté klasiky.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>