Výživa při kulturistice – co tělo potřebuje?

Pokud se mluví o různých suplementech, je jasné, že se lidé dělí na dva tábory. Jedni je odsuzují, druzí je zase doporučují. My zůstaneme nestranní a podíváme se na různé možnosti, které se nabízejí. Samozřejmě zůstaneme v rovinně legální, tedy takové, kdy rozhodně nebudeme propagovat steroidy a nic podobného.

Proteiny jsou základ

Proteiny neboli bílkoviny jsou rozhodně základ. Je jasné, že je můžeme čerpat ze stravy, ale u ní jenom těžko odhadneme správné množství, stejně jako jenom těžko dodáme tělu tolik, kolik potřebuje. Proteiny jsou primárně důležité v tom, aby naše svalová hmota rostla. Pokud jich tedy máme v rámci posilování a kulturistiky dostatek, znamená to i jistotu v tom, že nám svaly porostou mnohem lépe, než bez nich.

Bez sacharidů to nejde

Kromě bílkovin bychom neměli zapomínat ani na sacharidy. Pozor na to, že se nejedná o jednoduché cukry, jelikož jde naopak o cukry složité. S nimi je tak spojeno především to, že se uvolňují postupně a dodávají tak našemu tělu energii. I sacharidy můžeme samozřejmě čerpat z běžných potravin, jako jsou těstoviny, rýže, nebo různé ovesné vločky. Zde však platí to stejné, jako u bílkovin. Je třeba přesně vědět, kolik sacharidů naše tělo potřebuje, stejně jako je často třeba dodat mu dostatečné množství těchto látek. I proto jsou sacharidy užívány ve formě různých doplňků stravy.

Co takový kreatin?

Ani ten není v kulturistice žádným neznámým pojmem a samozřejmě také patří mezi možnost toho, jak zlepšit naši postavu. Dnes ho můžeme označit za jeden z nejúčinnějších doplňků stravy, a to hlavně proto, že dokáže zvýšit výkon, zlepšit růst svalové hmoty, stejně jako se postará o její dokonalou regeneraci. To vše má na svědomí jedna aminokyselina, kterou sice naše tělo dokáže tvořit, ale určitě ne v takovém množství, jaké by bylo k dokonalému výkonu, kterého chceme dosáhnout, skutečně potřeba.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>