Významné sportovní události roku 2016? MS v hokeji a olympiáda

Každý rok se koná celá řada významných sportovních událostí. I letošní rok, tedy rok 2016 by měl být v tomto ohledu skutečně bohatým. Máme-li být konkrétní, tak rozhodně budou dominovat dvě. Milovníci zimního sportu, konkrétně hokeje si přijdou na své v květnu. Naopak milovníci letních sportů, a to nejenom z oblasti atletiky budou napínavě čekat na začátek srpna. To se konají letní olympijské hry.

MS v ledním hokeji 2016

Nejprve začněme šampionátem v hokeji. I když se koná pravidelně každý rok, vždy jde o poměrně zajímavou událost, kterou sledují nejenom skalní fanoušci hokeje. Letošní šampionát je plánován opět na květen. Termín zahájení by měl být 6.5, zatímco termín ukončení se plánován na 22.5. Zajímá-li vás také konkrétní pořadatelská země, tak letos se jedná o Rusko. Hrát se budou opět dvě základní skupiny, a to na dvou stadionech. Městy, kde se budou zápasy hrát, jsou Moskva a Petrohrad. Zde také na hokejisty, ale i diváky čekají moderní a prostorné haly, které by měly pojmout okolo 12 000 fanoušků, kteří se budou chtít této sportovní události účastnit na vlastní kůži.

Vrcholem roku bude letní olympiáda

To hlavní, co nás však v roce 2016 čeká, to jsou letní olympijské hry. Pořadatelskou zemí je Rio de Janeiro. Začátek, tedy slavnostní zahájení je plánováno na pátek, 5.8. 2016. Poté už se naplno rozběhnou boje o medaile. Závodit se bude v celkem 28 sportech, mezi kterými nechybí třeba ani zcela nově na olympiádu zařazené sporty. Půjde třeba o golf, stejně jako o stále oblíbenější rugby. I tuzemská výprava samozřejmě bude tou, která o cenné kovy má v plánu bojovat. Očekává se, a to hlavně po úspěchu v Londýně, že by se do Ria mohlo vypravit okolo 130 sportovců. Ty se tak stanou součástí ohromného celku, jelikož celosvětově se očekává, že účast bude více než hojná. Počet sportovců se totiž předběžně odhaduje na počet přesahující deset tisíc. A jelikož nechybí ani hvězdná jména, rozhodně bude na co se dívat.

 

 

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>